Hetedik a magyar váltó. A TrailO-sok versenye is elkezdődött az Európa-bajnokságon. A keddi napon a váltóval indult a program a versenyközpontként szolgáló Jeseník Lázněban, ahol két nappal korábban a gyalogosok sprint döntőjét rendezték. Ez volt az első hivatalos váltóverseny világversenyen a tavalyi horvátországi VB próbája után. 16 nemzet 34 váltója állt rajthoz. Az első két futó pályája 10 PreO pontból és két TempO állomásból állt, a harmadik futóknak 12 PreO Pont után jött ugyanaz a két TempO állomás, majd egy nyilvános TempO állomás, ahol a legjobbak a végén indultak. A pálya mindkét kategóriában ugyanaz volt. A para kategóriában a svédek nyertek a csehek és az oroszok előtt. Openben olasz győzelem született, a svédek és a szlovákok állhattak még dobogóra. A magyar váltó Fehér Ferenc, Bíró Fruzsina, Miháczi Zoltán összeállításban a kilencedik helyen végzett, ami Európa-bajnoki hetedik helyet jelentett (itt is minden nemzetből csak a jobbik csapat számít).