A szombati középtávú bajnoksággal azonos helyszínen került sor vasárnap a Váltó OB-ra. A terület ugyan átfedésben volt az előző napi döntővel, de ezúttal a nyílt részek domináltak, így a mezőny tempója is érzékelhetően felgyorsult.

A nőknél a tavalyelőtt meglepetés győztes MOM-Hegyvidék simán nyert. Az egy serdülő és egy ifi versenyzővel felálló, 18 év átlagéletkorú Gerzsényi Bodza, Gárdonyi Csilla, Mikes Janka összeállítású váltó végig vezetett, a második kör végén már majdnem kilenc perc volt az előnyük, ami a végén tíz perc fölé hízott. A második helyen a címvédő Tabáni Spartacus ért be, a bronzérmet pedig a Veszprémi Honvéd szerezte meg, akik az első futók után még a tizenkettedik helyen voltak, az utolsó futójuk, Máramarosi Rita pedig a nyolcadik helyről jött fel a dobogóra, négy perccel verve a teljes mezőnyt és a fél percre megközelítve a végén a Sparit.

A férfiaknál az első és a második kör végén is Tabáni Spartacus, Szegedi Vasutas, Alpokalja SE volt az első három sorrendje, miközben az üldözők négy, majd hét percre leszakadtak tőlük. Az utolsó embereknél Bakó Áron 2’45” előnnyel futhatott ki a címvédés szándékával, de az üldöző Jónás Ferenc ezúttal is ellenállhatatlan volt, már féltávnál átvette a vezetést, az átfutón másfél perccel vezetett és a végén két perces különbséggel futott át a célvonalon. A harmadik helyre a Salgótarjáni Dornyay ért oda, miután a hatodik helyen kifutó Gösswein Csaba tizenegy perces hátrányt ledolgozva a végén lehajrázta az Alpokalja váltóját.

Az utánpótlás kategóriákban több meglepetés is született, a nyolc kategória bajnoki címein hét egyesület osztozott, egyedül a Veszprémi Honvédnak sikerült kétszer is a dobogó tetejére állnia. Ezzel ők szerezték a legtöbb (68) bajnoki pontot a Váltó OB-n, megelőzve a Tabáni Spartacust (66). A 2017-es Pontbegyűjtő Csapatbajnokság óta nem fordult elő, hogy egy bajnokságon nem a Spari gyűjti a legtöbb bajnoki pontot (kivétel a 2019-es Egyesületi Váltó OB, ahol az újrarendezésen nem állt ki a legerősebb férfi váltójuk). A bajnoki pontversenyben viszont három bajnokság után kényelmes, 53 pontos előnnyel vezetnek.